Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Známe vítěze!

Do finále soutěže “Co změní covid” se nominovalo téměř sto autorů ze středních škol napříč celým Českem. Soutěž pořádala Vyšší odborná škola publicistiky společně s názorovým zpravodajským webem info.cz. Jejím hlavním partnerem byla společnost T-Mobile. Do užšího výběru postoupilo 20 studentů, ze kterých porota vybírala vítěze.

První místo

Lukáš Květoň za video, v němž využil řadu žurnalistických žánrů a přiblížil divákům, jak pandemii vnímají jeho vrstevníci.

Druhé místo

Maxmilián Tvrdík za speciální webovou stránku na téma Doba koronaviru.

Třetí místo

Eliška Nováková s textem Audemie, který pojednává o tom, jak pandemii prožívá její autistický bratr.

Čestné uznání

Porota se po dlouhé diskusi rozhodla ocenit uznáním a chytrým telefonem od partnera soutěže, společnosti T-Mobile, ještě další autory, jejichž příspěvky se sice neumístily na "medailových pozicích", ale zaslouží si být zmíněny. Její uznání dostávají Johana Sedláková, Michal Bělovský, Kristýna Šeděnková, Barbora Cabalková s Vojtěchem Bogdánym a Filipa Janoušková.

Gratulujeme


Co změní koronavirus?

Aneta Zemanová, http://www.vlasimoa.cz/

Co změní koronavirus? To už je trochu klišé otázka, nemyslíte? Svět se mění každou chvíli, ať už pohybem litosférických desek, vlivem ozonu, lidské činnosti, výfukových plynů, ale změna nastala i s příchodem zmíněného onemocnění Covid-19.

Co se týká počtu změn, na kontě jich má nejvíc česká vláda. To byly samé problémy, kdo nám bude dělat ministra, co vše bude zakázáno, co naopak, a bohužel takovéto handrkování nám přineslo prvenství v počtu nakažených. Avšak toto první místo není radostnou zprávou jako výhra našeho národního hokejového týmu tenkrát v Naganu.

Byli jsme odkázáni na jiný styl života, především my studenti na distanční formu výuky. I pro naši digitální generaci Z je to trochu velké sousto, sedět šest hodin u počítače. Chybí nám především sociální kontakty, protože ty virtuální, to prostě není ono, nemám pravdu? Co takové festivaly, na které se jistě většina z nás chystala, ty své brány nejspíše toto léto neotevřou.

V téhle době nemáte možnost potkat nové kamarády, natož třeba svou budoucí lásku. Zase jsme u toho, seznámit se nám nepodaří jinak než on-line. Jediné, co nám zbývá, je těšit se na lepší počasí, abychom zbytek svého dne mohli trávit venku, a doufat, že celá tato situace už bude co nejdříve minulostí, protože tento stav je teď plný existenčních nejistot.

V hlavě máme spoustu otázek, ale ta jedna je nejdůležitější: Vrátí se život do stejných kolejí? Na to bohužel zatím nemám odpověď já ani nikdo jiný.