Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Covid nám změní hlavně mentalitu

Josefína Hudcová, https://www.g8mb.cz/ http://www.konzervatorpardubice.eu/

Co změní covid?

Covid změní to, do čeho během pandemie zasáhl, co narušil. Tovární pásy to nebudou, nebude to ani systém vydávání občanek, postup při vaření guláše. Ale tím to pravděpodobně končí. Covid změní téměř všechno, otázkou pro mě je, jestli k lepšímu neb k horšímu. Co se stane, až se s tou chlupatou kuličkou vypořádáme? Budeme si chtít nahradit vše o co jsme za rok a půl přišli, nebo se z té podivné doby alespoň trochu poučíme?

Chmurný podzim skončil, blíží se jaro a mezi lidi se opět vrací naděje, že všechno dobře skončí. Podzim byl pro Čechy „propadák“, ale blíží se jaro, to je naše parketa. I pro mě už je covid jen neviditelnou špínkou, která mě i jiným na dlouho překopala svět, často k horšímu. Ale až se s ním vypořádáme, bude všechno báječné. 

Vize:

Lidé zjistili, co doopravdy potřebují, materialismus je minulost. Uvědomili si, jakou mediální masáž bez hlesu snášíme, jak ji akceptujeme a jak se v ní nevědomky vůbec nevyznáme. Všimli si přímých dopadů lží politiků, překrucování a nepřímých dopadů jejich hloupé volby při vhazování lístků do uren. Odhalili reálné problémy, kvůli kterým žije mnoho lidí v úděsných podmínkách a stát to promlčuje: Díra nedíra, furt se natírá. Tyto za hospodářské prosperity neřešené problémy vypluly na povrch, ukázalo se, že tím netrpí jen konkrétní lidé, ale celá česká společnost. To a mnoho dalšího krize ukázala. Tehdy se řešily jiné věci, nebyl čas něco zamlouvat, všichni už o tom ví a nebaví je čekat až někdy někdo jednou třeba pohne malíčkem nebo jazýčkem, a tsunami zase nezpůsobí.

Tedy: Covid nám kromě způsobu práce, způsobu vyučování, způsobu zprostředkování kultury a způsobu sdělování informací změní hlavně mentalitu. Bude to trochu delší proces, ale jeho směr je jasný. Budeme odvážnější, rozhodnější, solidárnější, moudřejší, silnější, jistější, zkušenější. Budeme znát svou hodnotu, budeme se za ni umět postavit a pomůžeme s tím i druhým.