Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Známe vítěze!

Do finále soutěže “Co změní covid” se nominovalo téměř sto autorů ze středních škol napříč celým Českem. Soutěž pořádala Vyšší odborná škola publicistiky společně s názorovým zpravodajským webem info.cz. Jejím hlavním partnerem byla společnost T-Mobile. Do užšího výběru postoupilo 20 studentů, ze kterých porota vybírala vítěze.

První místo

Lukáš Květoň za video, v němž využil řadu žurnalistických žánrů a přiblížil divákům, jak pandemii vnímají jeho vrstevníci.

Druhé místo

Maxmilián Tvrdík za speciální webovou stránku na téma Doba koronaviru.

Třetí místo

Eliška Nováková s textem Audemie, který pojednává o tom, jak pandemii prožívá její autistický bratr.

Čestné uznání

Porota se po dlouhé diskusi rozhodla ocenit uznáním a chytrým telefonem od partnera soutěže, společnosti T-Mobile, ještě další autory, jejichž příspěvky se sice neumístily na "medailových pozicích", ale zaslouží si být zmíněny. Její uznání dostávají Johana Sedláková, Michal Bělovský, Kristýna Šeděnková, Barbora Cabalková s Vojtěchem Bogdánym a Filipa Janoušková.

Gratulujeme


Distanční výuka je skvělá

Kristýna Hašková, http://www.vlasimoa.cz/

Přináším vám aktuální zprávy z naší domácnosti v době koronavirové krize. Již nějaký ten pátek trávíme svůj volný čas v našich milovaných domovech s těmi nejbližšími, kteří se paradoxně stávají i těmi nejvíce nenáviděnými.

A víte proč? Zrovna když se potřebujete nejvíce soustředit na učení, začne na vás hulákat vaše matka, že si musíte jít uvařit, protože ona to už odmítá dělat. Mezitím vás vyvolá vaše učitelka na zkoušení a požádá o zapnutí webkamery. Zpanikaříte, protože jste stále jen v županu a v ten moment začíná rychlá akce. Přehrabujete celou skříň a hledáte něco na sebe. Do toho vám bratr začne nadávat, že jste na Wi-Fi a jemu se sekají online hry. Po boji se skříní a učitelkou při zkoušení přijdete do kuchyně, abyste začali rozvíjet svůj talent. Vyndáte si ingredience a začnete. Po pár minutách si všimněte kocoura, jak vám sebral šunku z linky a utíká pryč. Při snaze ho dohnat zakopnete o školní tašku, která se již několik měsíců válí na podlaze.

Po náročném dni jste se rozhodli posilnit panákem kvalitní vodky, bohužel, váš bratr byl rychlejší a zásoby vám vypil. Takže místo panáka si mohu leda tak objednat on-line psychologa.