Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Známe vítěze!

Do finále soutěže “Co změní covid” se nominovalo téměř sto autorů ze středních škol napříč celým Českem. Soutěž pořádala Vyšší odborná škola publicistiky společně s názorovým zpravodajským webem info.cz. Jejím hlavním partnerem byla společnost T-Mobile. Do užšího výběru postoupilo 20 studentů, ze kterých porota vybírala vítěze.

První místo

Lukáš Květoň za video, v němž využil řadu žurnalistických žánrů a přiblížil divákům, jak pandemii vnímají jeho vrstevníci.

Druhé místo

Maxmilián Tvrdík za speciální webovou stránku na téma Doba koronaviru.

Třetí místo

Eliška Nováková s textem Audemie, který pojednává o tom, jak pandemii prožívá její autistický bratr.

Čestné uznání

Porota se po dlouhé diskusi rozhodla ocenit uznáním a chytrým telefonem od partnera soutěže, společnosti T-Mobile, ještě další autory, jejichž příspěvky se sice neumístily na "medailových pozicích", ale zaslouží si být zmíněny. Její uznání dostávají Johana Sedláková, Michal Bělovský, Kristýna Šeděnková, Barbora Cabalková s Vojtěchem Bogdánym a Filipa Janoušková.

Gratulujeme


Covid nás stále nepříznivě ovlivňuje

Matěj Pajk, http://www.vlasimoa.cz

Coronavirus již ovlivnil životy téměř všech lidí. A protože se pandemie ještě ani neblíží konci, můžeme počítat s dalšími změnami.

Virus zasáhne například i chod naší ekonomiky, došlo totiž k poklesu prodeje služeb a zboží u některých podniků. To vede ke snížení zisku podniků, k menším příjmům domácností a ke snížení finančních prostředků ve státní kase. Zapříčiňuje to i chudobu některých obyvatel státu a pokud to takhle půjde dál, může dojít i k postupnému úpadku střední společenské vrstvy. Příkladem jsou cestovní kanceláře, které nemají dostatek zákazníků kvůli současné situaci, a proto již některé zkrachovaly.

Dále situace znemožnila nám studentům přístup do škol a omezila tak náš vzdělávací program. Problémem je to, že distanční výuka není plnohodnotná a není to stejné jako běžná školní docházka. Aby toho nebylo málo, tak ještě ke všemu ani nemůžeme dělat, co nás baví, naše oblíbené aktivity a sport. Nemůžeme jít s kamarády na zábavu, do klubu nebo si uspořádat stužkovací večírek a o maturitním plese ani nemluvě.

Tato všechna omezení a zákazy naší psychice příliš nepomáhají. Covid nás tedy stále nepříznivě ovlivňuje a kdo ví, jak dlouho se ještě budeme nacházet v této úmorné situaci.