Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Známe vítěze!

Do finále soutěže “Co změní covid” se nominovalo téměř sto autorů ze středních škol napříč celým Českem. Soutěž pořádala Vyšší odborná škola publicistiky společně s názorovým zpravodajským webem info.cz. Jejím hlavním partnerem byla společnost T-Mobile. Do užšího výběru postoupilo 20 studentů, ze kterých porota vybírala vítěze.

První místo

Lukáš Květoň za video, v němž využil řadu žurnalistických žánrů a přiblížil divákům, jak pandemii vnímají jeho vrstevníci.

Druhé místo

Maxmilián Tvrdík za speciální webovou stránku na téma Doba koronaviru.

Třetí místo

Eliška Nováková s textem Audemie, který pojednává o tom, jak pandemii prožívá její autistický bratr.

Čestné uznání

Porota se po dlouhé diskusi rozhodla ocenit uznáním a chytrým telefonem od partnera soutěže, společnosti T-Mobile, ještě další autory, jejichž příspěvky se sice neumístily na "medailových pozicích", ale zaslouží si být zmíněny. Její uznání dostávají Johana Sedláková, Michal Bělovský, Kristýna Šeděnková, Barbora Cabalková s Vojtěchem Bogdánym a Filipa Janoušková.

Gratulujeme


Doba koronaviru letem světem

Maxmilián Felix Tvrdík, http://www.spskarvina.cz/www/index.php/cs/

Na téma co změní covid jsem se rozhodl z možných projektů vybrat si udělat web z jednoho prostého důvodu. Zatím co ostatní píší ve wordu články, natáčí informativní videa, nahrávají podcasty, anebo fotí fotky na instagram. Můj web obsahuje vše zmiňované. Při tvorbě webu jsem přemýšlel jak udělat web, který by splňoval podmínky soutěže a zároveň byl prospěšný všem lidem v České republice. Proto na mém webu naleznete tři dlaždice, před, při, po, přes které se dozvíte můj názor na situaci, v které jsme se kvůli covidu vyskytli. 

Tady by většina lidí skončila, avšak kde ostatní končí, já začínám. Proto na webu naleznete aktualní statistiky s počtem nakaženách v Česku, desatero rad ke koronaviru, samotné téma očkování, kde naleznete informativní video jak vlastně očkování funguje a také vyvracení některých mýtů ohlědně očkovaní. Dále se na webu nachází mapa odběrových míst v Česku, pět rad "co dělat když máte koronavirus doma" a v neposlední řadě hned v záhlaví webu naleznete funkční tlačítko, které vás přesměruje na web www.mzcr.cz s rezervačním systémem očkování. 

Na závěr si dovolím podotknout pár technických faktů, které dělají z mého webu ohodnocení schopný projekt. 

Na webu se například nachází 36 plně funkčních tlačítek, kde každé má svoji opodstatněnou funkci. V záhlaví webu nalezneme navigační tlačítka, která vás přesměrují na určitou část webu, kterou chcete zrovna vidět, nemusíte tedy složite hledat. 

V záhlaví se také nachází již zmiňované tlačítko pro registraci na očkování. Dále může vidět dvě tlačítka "o projektu" a "o koronaviru". První zmiňované vás odkáže na stránky projektu student a covid, druhé pak na věrohodný článek o koronaviru.

Pomocí tlačítka další statistiky se dostanete na web www.mzcr.cz se všemi statistikami ohlendě koronaviru (na mém webu naleznete pouze ty hlavní). Přeskočíme celou sekci desatera, očkovaní, mapy a koronaviru doma a nacházíme se na zápatí webu, kde nalezneme tlačítka na prokliky všech sockálních sítí Vyšší odborné školy publicistiky, které je vzdán hold v sekci poděkování, kde mimo jiné naleznete například stránky mé střední školy, nebo patrnera T-Mobile, díky kterému můžeme soutěžit o zajímavé ceny (opět se jedná o zcela funční tlačítka, která vás přesměrují na stránky díky kterým tento web mohl vzniknout). Nadále jsem kladl velký důraz na grafickou stránku, kterou každý návštěvník jistě ocení (jedná se o správné vybrání fotnu, barevného schématu, zakoponování animací či videí v pozadí atd.)

Jak vidíte web je opravdu dotažený do posledního pomyslného šroubku. Pokuď alespoň jednomu člověku můj web příjde jakýmkoliv smyslem užitečný, pak teprve budu mít správný pocit zadostiučinění. 

http://koronavirus.jednoduse.cz