Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Všichni začneme více vážit svého zdraví, přátel, rodiny

Tereza Marešová, http://www.gjvj.cz/

Vážení čtenáři,

já jsem studentka základní školy a v tomto článku bych Vám chtěla sdělit, co podle mého názoru změní Covid.

Už od začátku pandemie všude slýcháme větu „Svět už nikdy nebude jako dřív“. Já bych řekla, že na tom něco bude. Pandemie sice nezmizí beze stopy, ale může také změnit mnoho věcí k lepšímu.

Nejhlavnější je asi to, že si všichni začneme více vážit svého zdraví, přátel, rodiny a věcí, které pro nás byly dříve samozřejmostí a denní rutinou.

Myslím si, že jedna z nejtěžších věcí pro žáky po Covidu bude znovu se vrátit do společenského života. Například zvyknout si na každodenní stres spojený s chozením do školy.

Pro hodně lidí je online výuka mnohem pohodlnější než prezenční. Má velmi mnoho výhod. Jednou z nich je například více spánku, protože se nemusíme chystat do školy a můžeme se učit klidně v pyžamu a s čajem v ruce. Koneckonců, komu by to vadilo, že?

Pak je tu ale spousta nevýhod, studenti mají například méně pohybu. Celý den koukají do obrazovky a pak je z toho často bolí hlava a jsou unavení. Také dětem chybí sociální kontakty.

Po Covidu se podle mého názoru začnou více stýkat, chodit do fitness center, restaurací, na plovárny a mnoho dalšího. Prostě dohoní všechno, co za minulý rok zameškali.

Hodně studentů by se radši učilo z pohodlí domova, přesto se budou muset vrátit zpět do školních lavic.

Přes to všechno si ale myslím, že kvůli covidu-19 jsem se velmi změnila, a podle mého hlavně k lepšímu. Učila jsem se přes online výuku, a tak jsem se tolik nestresovala z testů a zkoušení, protože jich velmi ubylo.