Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Známe vítěze!

Do finále soutěže “Co změní covid” se nominovalo téměř sto autorů ze středních škol napříč celým Českem. Soutěž pořádala Vyšší odborná škola publicistiky společně s názorovým zpravodajským webem info.cz. Jejím hlavním partnerem byla společnost T-Mobile. Do užšího výběru postoupilo 20 studentů, ze kterých porota vybírala vítěze.

První místo

Lukáš Květoň za video, v němž využil řadu žurnalistických žánrů a přiblížil divákům, jak pandemii vnímají jeho vrstevníci.

Druhé místo

Maxmilián Tvrdík za speciální webovou stránku na téma Doba koronaviru.

Třetí místo

Eliška Nováková s textem Audemie, který pojednává o tom, jak pandemii prožívá její autistický bratr.

Čestné uznání

Porota se po dlouhé diskusi rozhodla ocenit uznáním a chytrým telefonem od partnera soutěže, společnosti T-Mobile, ještě další autory, jejichž příspěvky se sice neumístily na "medailových pozicích", ale zaslouží si být zmíněny. Její uznání dostávají Johana Sedláková, Michal Bělovský, Kristýna Šeděnková, Barbora Cabalková s Vojtěchem Bogdánym a Filipa Janoušková.

Gratulujeme


Uvidíme co přinese čas

Tomáš Kvasnička, https://www.gymelg.cz/

Covid a jeho vliv

V posledních měsících asi nenalezneme žádné jiné slovo, co by tak dokonale vystihovalo uplynulý rok 2020 a v médiích se neustále opakovalo. V podstatě víc než Covid samotný nás už spíše ovlivňují tzv. vládní opatření. Je důležité podotknout, že podobná opatření probíhají i v okolních státech, takže to nějaký smysl rozhodně má.

Můžeme samozřejmě namítat, že nám to zničí ekonomiku a likviduje to podniky. Ale je to toto skutečně možné? Osobně si myslím, že i když důvěra veřejnosti k odborníkům klesá, tak se nebojím říct, že by před tím minimálně alespoň varovali. Pokud má přijít nějaká ekonomická krize, tak se rozhodně nemusíme bát nějakého černého scénáře z roku 1929.

Pojďme se ale společně podívat na věc, kterou dle mého názoru vládní opatření zasáhnou nejvíce. Jedná se o naše zdraví, zejména to psychické zdraví. Moc politiků bohužel nemluví o těch dětech, kteří jediné kamarády mají třeba jenom ve škole, nebo někde na kroužku. To bezpochyby vede k nudě. Pevně věřím, že většina lidí si poradí sama, ale ne všichni. I toto všechno může vést k jakémusi trendu užívání drog zejména u mladších lidí a třeba alkoholismu u starších, což už je samozřejmě v naší republice dlouhodobý problém.

Uvidíme co přinese čas.