Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Uvidíme co přinese čas

Tomáš Kvasnička, https://www.gymelg.cz/

Covid a jeho vliv

V posledních měsících asi nenalezneme žádné jiné slovo, co by tak dokonale vystihovalo uplynulý rok 2020 a v médiích se neustále opakovalo. V podstatě víc než Covid samotný nás už spíše ovlivňují tzv. vládní opatření. Je důležité podotknout, že podobná opatření probíhají i v okolních státech, takže to nějaký smysl rozhodně má.

Můžeme samozřejmě namítat, že nám to zničí ekonomiku a likviduje to podniky. Ale je to toto skutečně možné? Osobně si myslím, že i když důvěra veřejnosti k odborníkům klesá, tak se nebojím říct, že by před tím minimálně alespoň varovali. Pokud má přijít nějaká ekonomická krize, tak se rozhodně nemusíme bát nějakého černého scénáře z roku 1929.

Pojďme se ale společně podívat na věc, kterou dle mého názoru vládní opatření zasáhnou nejvíce. Jedná se o naše zdraví, zejména to psychické zdraví. Moc politiků bohužel nemluví o těch dětech, kteří jediné kamarády mají třeba jenom ve škole, nebo někde na kroužku. To bezpochyby vede k nudě. Pevně věřím, že většina lidí si poradí sama, ale ne všichni. I toto všechno může vést k jakémusi trendu užívání drog zejména u mladších lidí a třeba alkoholismu u starších, což už je samozřejmě v naší republice dlouhodobý problém.

Uvidíme co přinese čas.