Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Svět po koronaviru bude lepší

Tomáš Pekař, http://www.gybot.cz/

Svět po epidemii bude hodně jiný. Lidstvo se bude více zajímat o přírodu a svět kolem nás. Nebude se tolik oddávat nekonečnému konzumu a pochopí, že existují i důležitější věci než peníze a vliv.

Pandemie i přes její hrozné dopady bude znamenat pozvednutí lidstva a zavedení lepší společnosti prosté destrukce a násilí.

Díky pandemii budou moci státy více zasahovat do dění kolem a budou ho tak moci měnit k lepšímu. Politika bude lepší a věrnější, protože po našich zkušenostech již nezvolíme ty stejné typy, které si s koronou nedokázali poradit.

Nebudeme vyrábět tolik, protože přebytečné firmy během koromaviru zkrachují a to naskytne příležitost využít z toho vzešlé nezaměstnanosti k zavedení nepodmíněného základního příjmu, který umožní lidem ží bez strachu z chudoby a neustálého vykořisťování zaměstnavateli, lichváři a exekutory.

Vzhledem k nebezpečí přenosu nemoc z lidí na zvířata a obráceně dojde k omezení živočišné produkce a veganská komunita se rozšíří na většinu populace za velké podpory politiků, kteří si tento problém také uvědomí. Svět budoucnosti tak bude prostý utrpení i pro jiné živočisné druhy a vykořisťování zvířat postupně vymizí.

Svět po koronaviru bude lepší, to je tak všechno co jsem chtěl říct.