Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Život a svět po covidu asi nikdy nebude úplně stejný

Veronika Václavková, Obchodní Akademie České Budějovice

Co změní COVID

Covid je slovo, které nám všem zůstane na paměti ještě hodně dlouho. Pro někoho je to prokletí, protože mu zrádná nemoc vzala někoho blízkého, pro někoho je to příležitost, jak v karanténě pracovat sám ze sebou a pro nás studenty, je to rozhodně hodně stresu. Ano, mluvím především o výuce. Já jsem se se systémem distanční výuky dokázala synchronizovat až po bezmála půl roce. Ovšem neustálé měnění výuk, kdy máme měsíc distanční a potom během týdne nastupuje prezenční, mi umí dát zabrat taky.

S covidem a s covidovými opatřeními se každý vyrovnává po svém. Je nám zakázáno dělat věci, které jsme dělali rádi, nemůžeme se potkávat s lidmi, se kterými bychom se rádi potkávali. Nejhorší, co mi covid zatím, kromě dvou týdnů horeček a zvracení, udělal, jsou možnosti, které mi jako 18ti leté studentce sebral.

Jde o mé poslední chvilky na střední škole, s kamarády jsme měli naplánované výlety, pátky strávené v klubech, i seznamování se s novými lidmi. To je zároveň i to, na co se upínám, že mi bude umožněno po konci tohohle zlého snu. Ale bude? Vrátí se život někdy - nebo alespoň v nejbližších měsících či letech, do normálu? 

Život a svět po covidu asi nikdy nebude úplně stejný jako doteď, ale je na nás, abychom se snažili si ho co nejnormálnější udělat.