Co změní Covid?

Novinářská soutěž pro studenty středních škol
Vyhrajte iPhone, neomezená data nebo školní stipendium na špičkové novinářské škole!

Známe vítěze!

Do finále soutěže “Co změní covid” se nominovalo téměř sto autorů ze středních škol napříč celým Českem. Soutěž pořádala Vyšší odborná škola publicistiky společně s názorovým zpravodajským webem info.cz. Jejím hlavním partnerem byla společnost T-Mobile. Do užšího výběru postoupilo 20 studentů, ze kterých porota vybírala vítěze.

První místo

Lukáš Květoň za video, v němž využil řadu žurnalistických žánrů a přiblížil divákům, jak pandemii vnímají jeho vrstevníci.

Druhé místo

Maxmilián Tvrdík za speciální webovou stránku na téma Doba koronaviru.

Třetí místo

Eliška Nováková s textem Audemie, který pojednává o tom, jak pandemii prožívá její autistický bratr.

Čestné uznání

Porota se po dlouhé diskusi rozhodla ocenit uznáním a chytrým telefonem od partnera soutěže, společnosti T-Mobile, ještě další autory, jejichž příspěvky se sice neumístily na "medailových pozicích", ale zaslouží si být zmíněny. Její uznání dostávají Johana Sedláková, Michal Bělovský, Kristýna Šeděnková, Barbora Cabalková s Vojtěchem Bogdánym a Filipa Janoušková.

Gratulujeme


Život a svět po covidu asi nikdy nebude úplně stejný

Veronika Václavková, Obchodní Akademie České Budějovice

Co změní COVID

Covid je slovo, které nám všem zůstane na paměti ještě hodně dlouho. Pro někoho je to prokletí, protože mu zrádná nemoc vzala někoho blízkého, pro někoho je to příležitost, jak v karanténě pracovat sám ze sebou a pro nás studenty, je to rozhodně hodně stresu. Ano, mluvím především o výuce. Já jsem se se systémem distanční výuky dokázala synchronizovat až po bezmála půl roce. Ovšem neustálé měnění výuk, kdy máme měsíc distanční a potom během týdne nastupuje prezenční, mi umí dát zabrat taky.

S covidem a s covidovými opatřeními se každý vyrovnává po svém. Je nám zakázáno dělat věci, které jsme dělali rádi, nemůžeme se potkávat s lidmi, se kterými bychom se rádi potkávali. Nejhorší, co mi covid zatím, kromě dvou týdnů horeček a zvracení, udělal, jsou možnosti, které mi jako 18ti leté studentce sebral.

Jde o mé poslední chvilky na střední škole, s kamarády jsme měli naplánované výlety, pátky strávené v klubech, i seznamování se s novými lidmi. To je zároveň i to, na co se upínám, že mi bude umožněno po konci tohohle zlého snu. Ale bude? Vrátí se život někdy - nebo alespoň v nejbližších měsících či letech, do normálu? 

Život a svět po covidu asi nikdy nebude úplně stejný jako doteď, ale je na nás, abychom se snažili si ho co nejnormálnější udělat.